جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
اِلهى عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْکَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُ وَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِى الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ
کد مطلب: 1188 تاريخ : ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۸ نسخه چاپي ارسال به دوستان

تفسیر سوره رعد جلسه دوم ۹ اسفندماه ۱۳۹۲ / متن کامل

136با سلام

جلسه تفسیر نور در جلسه دوم تفسیر سوره مبارک رعد، در تاریخ ۹ اسفندماه ۱۳۹۲ دنبال شد.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین مکارم، در ابتدا، خلاصه ای از مطالب جلسه قبل بیان کردند، سپس در رابطه با این که تنها دلیل قرآن خداوند است مطالبی را اضافه کردند. در ادامه، بحثی با عنوان اضافه کردن مسائل به دین مطرح شد که شنیدن آن خالی از معرفت نخواهد بود. پس از آن بود که حجت الاسلام و المسلمین مکارم، در ادامه تفسیر سوره رعد، به تبیین آیاتی پرداختند که در رابطه با تعجب کفار از زنده شدن مردگان صحبت می کند. و در ادامه بیان می کند که نتیجه جهل این کفار این می شود که به جای رحمت، عذاب خداوند را طلب می کنند.

بزرگترین جلوه رحمانیت خداوند، عنوان قسمت بعدی سخنرانی دو شب گذشته حاج آقا بود که در ادامه این قسمت بیان شد که طلب مغفرت خداوند زندگی مومنین را شیرین تر می کند. در پایان نیز دعا ختم جلسه دوم سوره رعد شد.

صوت کامل این جلسه هنوز به دست ما نرسیده است.

متن کامل این جلسه را می توانید از اینجا دریافت کنید.

التماس دعا.

  • تبلیغات

    agha agha agha