جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
اِلهى عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْکَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُ وَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِى الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ
کد مطلب: 1392 تاريخ : ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۶ نسخه چاپي ارسال به دوستان

دعای جوشن کبیر شب ۲۳ ام ماه مبارک رمضان ۳۰ تیرماه ۱۳۹۳ / صوت کامل

163با سلام

شب ۲۳ ام ماه مبارک که طبق روایات به احتمال قوی تری شب قدر در آن واقع شده است، در مسجد النبی با دعای جوشن کبیر حجت الاسلام و المسلمین مکارم حال و هوای مثال زدنی ای پیدا کرده بود. در این شب، در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین مکارم در ارتباط با اهمیت دعای جوشن کبیر و اسماء الهی در شبهای قدر مطالبی مقدماتی را بیان کرد، که بسیار برای خواندن این دعا مطالب مفیدی است.

در ادامه دعای جوشن تا بند ۵۰ ام ادامه یافت، طبق سنت هر ساله استراحتی داده شد و پس از آن حاج آقا مکارم، سخنرانی خود را که در واقع ادامه سخنرانی دو سال پیش شبهای قدر ایشان بود، بیان کردند. دو سال پیش سخنرانی سه گانه ایشان به دلیل کمبود وقت در شب سوم قدر برگزار نشد و فقط دعای ابوحمزه برگزار گردید، سخنرانی بسیار جالب دو سال پیش، که نیمه کاره باقی مانده بود، با این سخنرانی به نظر تکمیل شد.

در پایان نیز دعای جوشن تا بند ۱۰۰ ادامه یافت و دعای قرآن بر سر گذاری برگزار شد. هنگامی که نوبت نام بردن اسم حضرت صاحب الزمان در پایان این دعا رسید، بسیار حالت معنوی والایی در جلسه برقرار شده بود که حتما توصیه می کنیم قسمت آخر دعا را گوش کنید.

 

 

 

صوت کامل جلسه دعای جوشن کبیر و سخنرانی میان دو قسمت دعا را می توانید به صورت برخط بشنوید و یا این که قسمت اول آن را از اینجا، قسمت سخنرانی را از اینجا و قسمت دوم آن را از اینجا دریافت کنید.

التماس دعا.

دیدگاه بازدید کنندگان:
  • تبلیغات

    agha agha agha