چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
اِلهى عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْکَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُ وَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِى الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ
کد مطلب: 2453 تاريخ : ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۵ نسخه چاپي ارسال به دوستان

جلسه اول سخنرانی محرم ۱۴۳۸، ۱۲ مهرماه ۱۳۹۵ / صوت کامل + متن خلاصه

با سلام،

جلسه اول سخنرانی محرم ۱۴۳۸ را که در تاریخ ۱۲ مهرماه مصادف با روز اول محرم ایراد شده است را می توانید از اینجا دریافت کنید.

در ضمن خلاصه جلسه فوق به شرح زیر است.

ماه محرم فرصتی است تا به واسطه رشادت های امام حسین علیه السلام و اصحاب باوفایشان، نصیبی از اسلام ناب برایمان حاصل شود.

دشمنان و مخالفان حق همیشه سعی کرده اند برای مسلمین در قطعیات و بدیهیات تردید ایجاد کنند.

یکی از بدیهیات این است که حضرت امام حسین علیه السلام، جان و هستی خود را برای اسلام داده است. حرکت امام حسین مشخص و بدون ابهام بود، اما در همین حرکت تردید برای ما درست کرده اند. این تردید لایه های مختلفی دارد که پس از واکاوی آن می بینیم که خیلی از ما در این تردید قرار داریم.

حضرت برای کدام اسلام رفت؟! این همان تردیدی است که ایجاد شده است. این تردیدها بین ما مسلمین جدایی انداخته است. و قدرت ما را تحلیل داد.

در ادامه این سوال مطرح می شود که اصلا طلب شما برای حضور در جلسات عزاداری و گریه بر او، نذری دادن و نذری خوردن چیست؟ آیا به دست آوردن آخرت است؟! هدف به دست آوردن آخرت، چقدر حرکت پیشرو و پویای سید الشهدا را در اذهان ما پایین می آورد!

این تردید در سطوح مختلف زندگی ما خود را نشان می دهد. مخصوصا وقتی این حرکت جدا از قرآن و اسلام و به عنوان یک حرکت مستقل دیده می شود.

کسانی که گفتند اهل بیت و قران را رها کردند و یا بالعکس، به قول آیت الله بهجت، در عمل هیچ کدام را ندارند.

قرآن می فرماید: انما یتقبل الله من المتقین، از طرف دیگر بگویید که در دستگاه حضرت امام حسین تقوا نیاز نیست. این ها تردید است.

بسیاری از اصول مبتنی بر آیات و روایات در این تردیدها ذبح می شود. و اتفاقا اینها همان اصولی است که امام حسین برای آنها رفته است.

وقتی اصول زیر پا رفت، دروغ بستن به سید الشهدا خیلی راحت اتفاق می افتد.

 

التماس دعا.

  • تبلیغات

    agha agha agha