جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
اِلهى عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْکَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُ وَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِى الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ
کد مطلب: 768 تاريخ : ۱۳ آبان ۱۳۹۲ - ۰۸:۲۰ نسخه چاپي ارسال به دوستان

سخنرانی شب چهارم محرم ۱۴ بهمن ماه ۱۳۸۴ / صوت کامل

057

با سلام

در ادامه جلسات محرم ۱۳۸۴ امروز جلسه سوم سخنرانی حاج آقا مکارم برای شما عزیزان بر روی پایگاه قرار می گیرد.

شب سوم محرم ۱۳۸۴ مصادف با شب جمعه بوده است و جلسه سخنرانی در شب سوم برگزار نشده و به جای آن دعای کمیل خوانده شده است. در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین مکارم در مورد تفاوت فنا و فقر بین اهل ارض و اهل سماء صحبت کردند و بیان کردند که تنها راه رسیدن به کمال عبور از همین ارض است. ما باید فقر به خدا را در همین ارض درک کنیم، که اگر این اتفاق بیفتد می توانیم بازگشت مناسبی به اصل خود داشته باشیم. خداوند در آیات سوره کهف می فرمایند، ما این که زمین را برای شما زینت قرار دادیم و ما کاری کردیم که همین زینتها همه اش فانی شود. حجت الاسلام و المسلمین مکارم در تفسیر این آیه اضافه کردند که نه اینکه بعداً فانی شود، بلکه خصوصیت زینتهای زمین این است که از همین الان فانی است. برای همین است که سید الشهدا با این که عالم است می فرماید الهی من در عین علمم جاهل هستم برای این که فهمیده اند که خصوصیت این عالم فنا است.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین مکارم پس از جلسه مقداری به ذکر مصائب اهل بیت پرداختند که آن قسمت از سخنرانی به صورت جداگانه برای شما عزیزان جدا شده است.

در ضمن لازم است ذکر شود که در آن ایام متاسفانه صوت جلسه با کیفیت بالا ضبط نمی شده و از این بابت از شما پوزش می طلبیم، البته کیفیت آن به اندازه کافی برای شنیدن خوب است.

 

 

صوت کامل این جلسه را می توانید به صورت برخط بشنوید و یا این که قسمت سخنرانی آن را از اینجا و قسمت روضه آن را از اینجا دریافت کنید.

التماس دعا.

  • تبلیغات

    agha agha agha